آموزش حذف Cashe مرورگر

Cashe مرورگر چیست؟

هر مرورگر وب محتوای صفحات باز شده از جمله متن های عکس ها و... را در رایانه دخیره می کند تا در دفعات بعدی که از آن صفحه بازدید می کنید مجدد نیاز نباشد که تمامی مطالب و عکس های آن صفحه مجدد بارگذاری شوند، این امکان در بارگذاری سریعتر صفحات اینترنتی می تواند مفید واقع شود. به این قابلیت حافظه Cache مرورگر گفته می شود.

همچنین جهت حذف هر از چندگاه یا به طور متوالی و منظم این حافظه می تواند امنیت شما را بالا ببرد و فضای زیادی که توسط این حافظه در کامپیوتر شما اشغال شده را آزاد کند. گاها حجم این حافظه به قدری بالا می رود که مرورگر شما کند عمل می کند و باعث می شود مرورگر مرتب هنگ کند. بنابراین پاک سازی این حافظه می تواند مفید واقع شود.

روش های پاک سازی حافظه Cache در مرورگرهای مختلف متفاوت است، در این مطلب به بررسی نحوه پاک سازی این حافظه در مرورگرهای مختلف می پردازیم.آموزش پاک سازی Cashe انواع مرورگرها:


- در مرورگر Mozilla Firefox به این صورت عمل کنید:

از منوی Tools بر روی گزینه Clear Recent History کلیک کنید و یا کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+Delete را با هم فشار دهید. سپس در کادر Clear Recent History از منوی کشویی Time range to clear گزینه Everything را انتخاب کنید. حال بر روی دکمه Details کلیک کنید و فقط تیک گزینه Cache را بزنید و در نهایت بر روی کلید Clear Now کلیک کنید.


- در مرورگر Google Chrome به این صورت عمل کنید:

از منوی Tools بر روی گزینه Options کلیک کنید. در تب Under the Hood بر روی کلید Clear Browsing data کلیک کنید.سپس در کادر بعدی گزینه Empty the cache را تیک بزنید. و در نهایت بر روی کلید Clear Browsing Data کلیک کنید.


- در مرورگر Internet Explorer به این صورت عمل کنید:

از منوی Tools بر روی گزینه Clear Recent History کلیک کنید و یا کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+Delete را با هم فشار دهید. سپس در کادر Delete Browsing History تیک گزینه Temporary Internet files را بزنید و بر روی کلید Delete کلیک کنید.


- در مرورگر Opera به این صورت عمل کنید:

از منوی Tools بر روی گزینه delete private data کلیک کنید. بر روی کلید details کلیک کنید. فقط تیک گزینه مربوط به حافظه Cache را بزنید و بر روی کلید delete کلیک کنید.


توجه: در صورتی که با روش بالا موفق نشدید هنگامی که مرورگر باز است و سایت را مشاهده می‌کنید کلید Ctrl را نگاه داشته و کلید F5 را فشار دهید. (گاها ممکن است با 1 بار انجام نشود مجدد سعی کنید)
67
  • ژوئن 29, 2015
  • 1 (Comment(s))
نمایش بیشتر نمایش کمتر
رادیو جوان
عالی
  • ژوئیه 1, 2015
  • ·
  • پسندیدم
کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
کد امنیتی را وارد کنید